Skicka bilder till hemsidan

För att skicka bilder som vi kan lägga upp på hemsidan finns två sätt.

1. Skicka bilderna som bifogade filer till bilder[snabel-a]molndalskarateklubb.com. Gör detta endast för ett fåtal bilder, upp till ~10MB.

2. Ladda upp bilderna till en filuppladdnings-tjänst, t.ex. http://www.mediafire.com. En sådan tjänst är gratis och man laddar upp de bilder man vill dela med sig av, sedan får man en länk till de filer man laddat upp och denna länk kan ni maila till bilder[snabel-a]molndalskarateklubb.com. Notera att det är enklast för alla parter om alla bilder är ihoppackade i en zipfil eller liknande.

One response to “Skicka bilder till hemsidan”

  1. Irma

    Jag ska försöka slänga upp lite… återkommer, osu

Leave a Reply

Translator

Kommande händelser

Arkiv

Senaste kommentarer

Wall

Previous Next All
Latest on Thu, 09:50

Sensei Michel: Osu alla barn. Glöm ej skydd till träningen ikväll. Det är ok Emma. Kumite senior efteråt. Osu

Marie Hällqvist: Varken Jesper eller Lina kan komma idag. Lina kommer på onsdag, kanske Jesper, beroende på skadat finger ;)

Hanshi Fred Buck: Just checking to say Hello and I hope you all are doing great and training hard. OSU!

Ara: Hej Michel Ville bara påmina dig om Randas skydshandskar. ha det gott

Sensei Michel: Osu Ara, jag ringer Eva och ber henne komma över. Fighting ikväll för seniorer efter barnträningen. Osu!

Sempai Gustav: Glöm ej att göra intresse anmälan inför Dokan Tai kai på söndag i kviberg. anmälan görs i gästboken! OSU

Jessica: OSU Jonathan kommer inte på träningen idag. Han kommer på fredag!!! Osu /Jessica & Jonathan

Theresia: Hej! Ang laserdome den 6 okt vid maxi mölndalsvägen. glöm inte att anmäla er då det är lite snålt med deltagare. om vi inte blir minst 20 så [...]

Sensei Michel: Osu alla barn, jag tror inte att NI kommer att ha en chans mot mig på Laserdome! Ni som vågar kan ju försöka! OSU!

Irma: Osu! Laserdome låter ju roligt, är vi vuxna bjudna? Vad kostar det?

» Leave a reply